keyboard_return  چسبون مقالات آموزشی پردازش بانک اطلاعاتی بزرگ در لاراول
  1. پردازش بانک اطلاعاتی بزرگ در لاراول

بهترین روش پردازش بانک اطلاعاتی بزرگ در لاراول چیست

گاهی اوقات نیاز است تا هزاران رکورد را از بانک اطلاعاتی بارگذاری و مورد پردازش قرار دهید. همانطور که می دانید این عملیات سنگین بوده و فشار زیادی به حافظه RAM وارد می کند. زمانیکه شما چند میلیون رکورد را در یک متغیر ذخیره کنید ممکن است حافظه شما توانایی ذخیره چنین حجم زیادی از داده ها را نداشته باشد.

حل مسائل برنامه نویسی

لاراول با استفاده از تکنیک Eloquent به شما کمک می کند تا رکورد های حاصل از پردازش را در بلاک های کوچکتری بارگذاری کنید و بدین ترتیب سرعت اجرای کوئری را افزایش می دهد. تابع ()chunk داده ها را به بلاک های کوچکتری تقسیم می کند.

DB::table('users')->orderBy('id')->chunk(100, function ($users) { 
    foreach ($users as $user) {
          // 
    } 
});

پارامتر اول اندازه بلاکی که شما می خواهید استفاده کنید را تعیین می کند. در این مثال ما تنها ۱۰۰ نتیجه اول را بارگذاری کردیم بعد از پردازش این ۱۰۰ رکورد، آن ها را از حافظه خارج کرده و ۱۰۰ رکورد بعدی را بارگذاری می کنیم. این کار را تا بارگذاری همه رکورد ها ادامه می دهیم. همانطور که مشاهده کردید بجای بارگذاری هزاران رکورد در حافظه، رکوردها را به بلاک های ۱۰۰ تایی تقسیم کردیم.

پارامتر دوم نیز مشخص می کند تعداد رکورد هایی که chunk بر می گرداند در کجا قرار داده شود. متغیر users رکورد های مورد نظر را در خود نگه می دارد.

چسبون مرجع برنامه نویسی و طراحی وب

پردازش بانک اطلاعاتی بزرگ در لاراول - 4.2 از 5 بر اساس 150 رای

امتیاز کاربران

پردازش بانک اطلاعاتی بزرگ در لاراول
دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد

2024 © Copyright کليه حقوق مادی و معنوی براي چسبون محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.