keyboard_return  چسبون مقالات آموزشی تعریف متغیر سراسری در لاراول ۵.۴
  1. تعریف متغیر سراسری در لاراول ۵.۴

چطور در لاراول ۵٫۴ متغیر سراسری (گلوبال) تعریف کنیم؟

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان سایت چسبون. در این پست آموزشی قصد داریم نحوه تعریف متغیر سراسری در لاراول ۵٫۴ را با یک مثال ساده برای شما آماده کنیم. با ما همراه باشید:

حل مسائل برنامه نویسی

فریم ورک لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک های PHP در سال گذشته معرفی شده است و هر روز بر تعداد کاربران آن اضافه می شود. اگر روی یک وب سایت یا پروژه بزرگ کار می کنید که از فریم ورک لاراول بهره می برد و نیاز دارید تا متغیر هایی را به صورت global تعریف کنید و در همه صفحات از آن ها استفاده کنید (به عنوان مثال متغیر هایی برای عنوان سایت، تعداد صفحات سایت، متن footerسایت و ... که بر اساس پروژه خود به آن ها نیاز دارید) این آموزش را تا انتها دنبال کنید.

در این آموزش نحوه تعریف متغیر های سراسری در لاراول نسخه ۵٫۴ را برای شما آماده کردیم. تعریف متغیر های سراسری در لاراول بسیار ساده می باشد. ابتدا باید یک فایل با نام global.php در پوشه config بسازید. در این مثال ما سه متغیر به این فایل اضافه می کنیم: آدرس سایت، عنوان سایت و متن کپی رایت. البته شما می توانید بر اساس نیاز خود متغیر های دیگری نیز تعریف کنید. پس از تعریف متغیر های مورد نظر می توانید از این متغیر ها در داخل کنترلرها، مدل ها، view ها و در تمام قسمت های پروژه خود از آن استفاده کنید.

return [
      'siteURL' => 'chasboon.ir',
      'siteTitle' => 'چسبون مرجع برنامه نویسی و طراحی وب', 
      'copyRight' => 'کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به وب سایت چسبون می باشد'
];

پس از تعریف متغیر های مورد نظر در فایل global.php می توانید با استفاده از تابع کمکی config به متغیر های تعریف شده دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال برای نمایش عنوان سایت از کد زیر استفاده کنید:

{{ config('global.siteTitle') }}

خب به پایان این آموزش رسیدیم. امیدوارم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. چسبون مرجع برنامه نویسی و طراحی وب.

تعریف متغیر سراسری در لاراول ۵.۴ - 4.2 از 5 بر اساس 150 رای

امتیاز کاربران

تعریف متغیر سراسری در لاراول ۵.۴
دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد

2023 © Copyright کليه حقوق مادی و معنوی براي چسبون محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.